+98 4135576506
ایران، تبریز، شریعتی شمالی، روبروی کلانتری 16، کوچه پستخانه قدیم، پاساژ سوئیس، طبقه اول

آموزش چاپ عکس روی تیشرت

 

 

تا حالا به این فکر کرده اید که چطور یک عکس را روی تیشرت خود چاپ کنید؟ روش های زیادی برای چاپ عکس روی تیشرت وجود دارد اما در این آموزش راحت‌ترین روش را با هم یاد می‌گیریم. اولین قدم پیدا کردن عکس دلخواه برای چاپ روی تیشرت مورد نظر شماست. دقت کنید که هرچه تیشرت پلی استر بیشتری داشته باشد کیفیت چاپ بر روی آن بهتر می‌شود. با کمک فوتوشاپ و یا نرم‌افزار های طراحی دیگر طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید. همچنین شما با وبسایت های آنلاین نیز می توانید طرح مورد نظر خود را بدست آورید.

 


مرحله اول


 

وسایلی که نیاز دارید به این صورت است: پرینتر، اتو، تیشرت، کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه (iron-on transfer paper)، چسب مایع، مجله یا هر چیز دیگری برای جدا کردن طرح دلخواهتان، قیچی . نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه نسبت به رنگ تیره یا روشن تیشرت فرق می کند. هنگام خرید کاغذ دقت کنید که برای چه رنگی از تیشرت می خواهید استفاده کنید. پیشنهاد روبیک برای یک نتیجه‌ی دلچسب انتخاب تیشرت سفید است.

 

وسایل مورد نیاز

 


مرحله دوم


 

برای این‌که نتیجه کار با کیفیت‌تر دربیاید با فوتوشاپ یا وبسایتهای آنلاین که خود طرح نیز دارند، طرحی را انتخاب کنید و با این کار دیگر نیاز به اسکنر ندارید. اما در اینجا با استفاده از عکس و مجله و غیره، طرح های مورد نظر را برش داده و طبق سلیقه شخصی روی یک عدد کاغذ چسبانده شده اند. با مقداری چسب مایع این تصاویر روی کاغذ چسبانده شده اند. به اندازه چسب استفاده کنید که بیرون نزند زیرا می خواهیم از آن اسکن بگیریم.

 

مرحبه دوم چاپ رویتیشرت

 


مرحله سوم


 

خب حالا کامپیوتر خود را به پرینتر/اسکنر وصل کنید. ابتدا از طرحی که روی کاغذ چسبانده اید اسکن بگیرید تا تصویر آن روی کامپیوتر مشخص شود. قبل از اسکن کردن به جهت تصویر توجه کنید درصورتی که جهت خاصی دارد باید آن را معکوس کنید تا در پرینت و سپس چاپ روی تیشرت در جهت دلخواهتان باشد. برای معکوس کردن: پس از اسکن گرفتن، تصویر را در paint باز کنید و ctrl+R را بگیرید، گزینه flip horizontally را انتخاب کنید و عکس را ذخیره کنید. پس از تنظیمات تصویر، آن را روی کاغذ مخصوص پرینت روی پارچه، پرینت بگیرید. حتما دستورالعمل کار با کاغذهای پرینت را بخوانید.
مرحله سوم چاپ روی تیشرت

مرحله چهارم


 

بعد از پرینت تصویر چند دقیقه صبر کنید تا جوهر روی کاغذ خشک شود. حالا تیشرت خود را روی تخته اتو (یا هر وسیله ای که سطح صاف و محکمی داشته باشد) گذاشته و اتو کنید تا هیچ چروکی نداشته باشد و قسمت‌های اضافی اطراف تصویر را قیچی کنید. توجه داشته باشید که اگر تصویر شما دارای کاغذ اضافی باشد، یک کادر سفید رنگ اطراف تصویر پرینت شده روی تیشرت شما چاپ می شود.
مرحله چهام چاپ روی تیشرت

مرحله پنجم


تصویر را روی تیشرت خود قرار دهید. دقت کنید دقیقا وسط تیشرت یا هرجایی که می خواهید قرار گرفته باشد. اتو را روی ۱۸۰ درجه قرار داده و روی کاغذ پرینت بگذارید. بخوبی فشار دهید و به تمامی نقاط کشیده تا کل تصویر بخوبی روی تیشرت چاپ شود. حتی گوشه گوشه تصویر نیز بخوبی چاپ شود. در صورتی که اتو را به اندازه کافی روی عکس فشار ندهید طرح شما کمرنگ چاپ می‌شود. اتو را ۱۰ ثانیه بر روی تیشرت فشار دهید. پس از تمام شدن کار اجازه دهید برای 2 تا 3 دقیقه خشک شود. سپس آرام شروع به برداشتن از پایین کاغذ پرینت کنید.
مرحله پنجم چاپ روی تیشرت

مرحله آخر 


همین! کار تمام شد تیشرت اختصاصی شما آماده‌ست! نتیجه کار را با ما در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید 🙂

یک نظر برای “آموزش چاپ عکس روی تیشرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *